Üye Girişi
Kullanıcı Adı/ E-Posta:
Parola:
Mikroçip Arama

Hakkımızda

Petkimlik bir Vetident Teknoloji ürünüdür. 2003 yılı Ocak ayından itibaren geliştirilmeye başlanan sistem, tüm Türkiye'de sahipli ve sahipsiz kedi-köpeklerin mikroçip uygulamasından sonra kaydedildikleri veri tabanıdır.

 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanununun 4, 6, 17 ve Uygulama Yönetmeliği’nin 7, 10 ve 21. maddelerinde bahsedilen, sahipli ve sahipsiz hayvanların kayıt altına alınması için oluşturulmuş, özel ve kamu kurumlarının kullanım ve istifadesine sunulan bir elektronik kayıt sistemidir.

Petkimlik ve onun alt yapısını kullanan sistemlerdeki toplam kayıtlı hayvan sayısı 60 binin üzerindedir.

Mikroçip sisteminin ülkemizde işleyebilmesini sağlayan Petkimlik, Türkiye'nin tüm bölgelerinde hizmet veren yüzlerce veteriner kliniği, polikliniği, hastaneler ve belediyeler ile iş ortaklığı yapmaktadır.

Ülkemizde sahipli ve sahipsiz hayvan refahını en üst seviyeye çıkarmayı amaçlayan Petkimlik, 2012 yılından itibaren kayıtlı tüm üyelerine, tüm kazalara karşı sigortalanma imkânı sunmaktadır. Sadece Petkimlik üyeleri PET SİGORTASI’ndan faydalabilmektedir.

 Hizmetlerimiz

Petkimlik, kullanıcılarına pek çok ürünü bir arada sunma özelliğini taşır.

  • Petkimlik bir E-Karne'dir
Hayvanın mikroçip numarası, adı, türü, ırkı, cinsiyeti doğum tarihi ve genel sağlık durumu gibi bilgileri ve hayvana yapılan işlemler sisteme kaydedilir. Daha sonra hayvan bir kliniğe veya merkeze gittiğinde yine Petkimlik üzerinden önceden yapılmış olan işlemler detaylarıyla görüntülenir ve yeni işlemler de işlemi yapan kurumca “hayvana yapılan işlemler” bölümüne kaydedilir.

   • Rehabilitasyon merkezleri için komple tesis yönetim sistemidir
Hayvanın nereden geldiği, neden toplandığı, geliş tarihi, gönüllü bilgisi gibi bir çok bilgiyi kaydetme özellikleriyle bu tip merkezlerin işlerini çok kolaylaştırmakta, ek bir yazılım kullanma ihtiyacını ortadan kaldırmaktadır.

Ayrıca rehabilitasyon merkezleri sahiplendirebilecekleri hayvanları online olarak tüm Türkiye'de Petkimlik'te kayıtlı olan kliniklere online olarak yayın yapar.

Sistemde kayıp hayvanlar için de pasif bilgilendirme sistemi bulunmaktadır. Online olarak tüm kayıp hayvanların ilanları yayınlanmaktadır.

   • Veteriner klinik, poliklinik ve hastanelerinin hastalarını Pet sigorta sistemine kolayca dahil etmelerine olanak sağlayan bir entegrasyon sistemidir
Klinikler hastalarını sisteme kaydettikten sonra Sigorta butonunu kullanarak o hayvanın sigorta talebini sigorta şirketine iletebilirler. Bu talebi alan sigorta şirketi hayvan sahibi ile temas kurar.